Aplikacja już dostępna!

Aplikacja już dostępna!

Nareszcie jest! Aplikacja MĄDRYCH KSIĄŻEK jest już dostępna na platformach Google Play oraz App Store! Od teraz możecie mieć Mądre Książki zawsze przy sobie i zawsze będziecie na bieżąco z naukowymi i książkowymi newsami!

To nowe, niezwykłe narzędzie, które pozwoli wszystkim poszukującym wartościowej literatury popularnonaukowej na korzystanie z bazy recenzji gromadzonych nieustannie w serwisie Madre Książki. Dzięki wyszukiwarce będzie można wybrać książkę na interesujący nas temat, dopasowaną do konkretnej grupy wiekowej. Oprócz tego każdy użytkownik będzie miał dostęp do innych informacji pojawiających się w serwisie, a ze wszystkich dostępnych za pomocą aplikacji treści, będzie miał możliwość skomponować pakiet najbardziej interesujących go informacji. Gdyby po przeczytaniu recenzji użytkownik poczuł nagłą potrzebę zakupienia lub wypożyczenia książki, będzie mógł skorzystać z funkcji aplikacji, która w oparciu o jego lokalizację GPS wskaże najbliższe księgarnie i biblioteki, także te w których dostępna jest poszukiwana publikacja. Dzięki temu w każdej chwili można będzie zaspokoić głód wiedzy! Takie narzędzie to doskonała propozycja np. dla nauczycieli, którzy szybko muszą polecić uczniom dobrą książkę albo dla osób w podróży, które w wolnym czasie chcą oddawać się czytelniczemu nałogowi, a zabrały w podróż zbyt mały zapas książek. To nowoczesna i atrakcyjna propozycja dla wszystkich, którzy kochają naukę zaklętą na papierowych lub cyfrowych stronach! Korzystanie z niej ułatwi znacząco dostęp do literatury popularnonaukowej i pozwoli odkrywać jej nowoczesne oblicze.

Najważniejsze cechy aplikacji MĄDRE KSIĄŻKI:

  • Przesyłanie newsów, nowych wpisów na blogu oraz powiadomień systemowych bezpośrednio na telefon
  • Dostęp do wszystkich treści archiwalnych – ocen, recenzji, dyskusji itd.
  • Pełna baza recenzji książek, wyszukiwanie oraz przeglądanie wg. kategorii i tagów
  • Mechanizm automatycznych rekomendacji, aplikacja proponuje książki zgodne z twoimi zainteresowaniami.
  • Możliwość komentowania i dodawania książek do ulubionych, dyskutowania i polecania miejsc z dostępnymi książkami itp.
  • Wyszukiwanie księgarni oraz bibliotek w najbliższym otoczeniu w oparciu o mechanizm geo-lokalizacji.
  • Rejestracja, możliwość logowania poprzez Facebook Connect oraz Google Account.
  • Zarządzanie kontem użytkownika (dane Użytkownika, Awatar, ustawienia widoczności danych użytkownika).

Projekt w ramach, którego stworzyliśmy aplikację zakłada stworzenie nowoczesnego, atrakcyjnego zwłaszcza dla młodych ludzi, narzędzia czego efektem będzie dotarcie do bardzo dużej liczby odbiorców nowoczesnych technologii, uczniów, nauczycieli i naukowców. Integracja serwisu internetowego i aplikacji mobilnej w znaczący sposób zwiększy dostęp do kompleksowej informacji o książkach popularnonaukowych. W łatwy i atrakcyjny sposób będzie można nie tylko znaleźć informacje o rzetelnych i dopasowanych do wieku odbiorcy publikacjach, ale także zorientować się gdzie w naszym otoczeniu są one dostępne, co dzieje się w bibliotekach i księgarniach itd. Realizacja projektu jest jednocześnie swego rodzaju bazą do dalszych działań prowadzonych w ramach współpracy serwisu Mądre Książki, mających na celu popularyzację nauki i propagowanie czytelnictwa – zwłaszcza związanego z literaturą popularnonaukową.

Mądre Książki w App Store

Mądre Książki w Google Play

 

Projekt w ramach, którego powstała nasza aplikacja jest finansowany ze środków przyznanych przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej na podstawie umowy nr 46/UD/SKILLS/2014 o wykorzystanie nagrody przyznanej w konkursie eNgage w ramach projektu SKILLS współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.